rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - lipiec 2010


Komentarzy (1)

POstęp w Polskim Radio .

  

2010-07-06

Koniunkturalizm niektórych dziennikarzy mediów publicznych sprawia, że pojęcie wolnych mediów i obiektywnych wiadomości staje ciągle pod znakiem zapytania. Wolność mediów prywatnych jest równie mocno dyskusyjna, bo dziennikarz, który skrytykuje szefa radiostacji, gazety, czy telewizji, w ktorej jest zatrudniony, dosyć szybko wylatuje z pracy z powodu...redukcji etatów, lub "konfliktowości", albo..."utraty zaufania wśród kolegów po fachu".

Dziś rano o godz.6.00 wiadomości w Polskim Radiu były radosne, optymistyczne i w tonie ugody narodowej.

Ogłoszono POwyborcze zwycięstwo i POwiadomiono obywateli, że POstanowiono wysunąć nowego kandydata na Marszałka Sejmu, który ( co wszystkich zapewne ucieszy ) będzie z P.O.

O żadnym monoPOlu władzy nie ma jednak mowy .

Najszybciej gratulowali zwycięstwa w wyborach najwięksi tchórze z europejskich centrów władzy, którzy wystraszyli się jednej chmurki i nie mieli odwagi przyjechać na pogrzeb Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Radio publicznie szczególnie uhonorowało dzisiaj najgorszego w historii USA prezydenta Baraka Obamę, którego depeszę przeczytano w całości , a w tej depeszy był oczywiście cały wodospad kurtuazji bez jakiegokolwiek słowa przepraszam za traktowanie obywateli polskich występujących o wizy pobytowe w Stanach Zjednoczonych, ani nie było ..." przepraszam, że wystraszyłem się jednej chmurki, gdy obiecałem przylecieć do Polski" .

Na wyżyny POwyborczej zgody narodowej wznieśli się redaktorzy zaraz PO wiadomościach, w audycji historycznej.

Jako jedną z najważniejszych PO wyborach rocznic historycznych POlskie Radio uznało urodziny Wojciecha Jaruzelskiego i wymieniono jego zasługi, a jako jedną z największych zasług POdano fakt, że został pierwszym, demokratycznie wybranym Prezydentem RP w 1989r.

Publiczne radio zupełnie POminęło wywołanie przez WRONę Jaruzelskiego stanu wojennego w 1981 roku, śmierć górników zastrzelonych przez ZOMO w kopalni "Wujek", śmierć demostrantów w Lubinie, aresztowania i internowania dziesiątek tysięcy opozycjonistów w całej Polsce na rozkaz Jaruzelskiego i jego najbliższego przyjaciela Kiszczaka. Nie było dziś o 6.00 wzmianki o innych wydarzeniach z okresu rządów Jaruzelskiego jak np. : zamordowanie ks. Jerzego Popiełuszki i ponad stu innych patriotów polskich w stanie wojennym i tuż po jego zakończeniu. zrujnowanie gospodarki i zmuszenie do emigracji setek tysięcy Polaków . Warszawska rozgłośnia najprawdopodobniej rozPOczęła nowy etap nauczania najnowszej historii Polski.

Ja natomiast pomyślałem sobie, że warto się teraz zastanowić kogo poparł Wojciech Jaruzelski i Aleksander Kwaśniewski w drugiej turze wyborów prezydenckich ?

Rajmund Pollak

2010-07-06 | Dodaj komentarz
RcVPpfwMgKd
2014-06-03 20:27:57
jarker pisze:Chciałbym spojrzec na ten widok Tatr z Gf3r Świetokrzyskich, ale gdzie ta fotka jest? Korzystajac z goolge nie znalazłem. Dziękuję z gf3ry za wiadomośc.


"Obiecanki cacanki , a głupiemu radość"... tak powiedziała moja wspaniała babcia, po wysłuchaniu przemówienia Edwarda Gierka w grudniu 1970 roku. Miała na imię Paulina i doswiadczenie życiowe, którego dziś nie ma żaden polityk, bo przeżyła dwie wojny światowe, cesarza Austrii, Inwazje bolszewików na Polskę w 1920 roku, Kanclerza III Rzeszy , Józefa Stalina,prezydenta Bieruta,oraz czasy I-go sekretarza PZPR Władysława Gomułki.

Wspólcześnie trzeba to powiedzenie nieco unowocześnić, bo w dzisiejszych czasach prawo unijne wymaga poprawności politycznej i zabrania stosowania zbyt dosadnych wyrażeń .

Zatem ja dzisiaj powiem inaczej :

Nie wybierajmy na Prezydenta kandydata tylko dlatego, że pięknie obiecywał, lecz sprawdźmy najpierw jak on głosował w Sejmie jako poseł !!!

Pamiętajmy, że P.O.(pełniący obowiązki) prezydent i prawdziwy Prezydent to nie jest to samo !

Wiem, że Jarosław Kaczyński ma wiele wad, ale P.O.Bronisław Komorowski ma tych wad znacznie więcej !

W niedzielę 4 lipca 2010roku

zagłosuję na Jarosława Kaczyńskiego.

Uzasadnienie:

Jarosław Kaczyński lepiej zadba o polskich przedsiębiorców i pracowników, a ponadto o interesy Polski na arenie międzynarodowej.

Jarosław Kaczyński w dniu 30.06.2010r zdecydowanie wygrał bezpośrednią konfrontację z Bronisławem Komorowskim , gdyż:
1. Był bardziej konkretny
2. Wykazał wiekszą wiedzę
3. Nie czynił ukłonów pod adresem lewicy
4. Wypunktował rywala trafnym wyliczeniem jak tamten głosował w
określonych sprawach jako poseł na Sejm R.P.
5. Używał mniej demagogii.
6. Rzadko przerywał rywalowi.
7. Pokazał jak niewiele zrobiono w ostatnim okresie w sprawach istotnych
dla Polski.
8. Wykazał wyższość prawdy nad polityką !

Rajmund Pollak

2010-07-02 | Dodaj komentarz
123
2010-07-02 23:01:50
Edward Gierek był na swój sposób patriotą... (w.g. J.K) ... tak jak Che, Stalin i Hitler... na swój sposób!
BpLoTcyu6
2014-06-03 17:04:31
Pecuś pisze:Ale zauwazcie ze na zacjcideh dziennych trochę więcej widać szczytf3w niz na zdjęciach wieczornych. to samo zauwazyłem fotografując Tatry ode mnie. Myśle ze niektore niby niemozliwe wedlug dostepnych programf3w obserwacje mogą byc mozliwe
Komentarzy (1)

Euro, euro, ponad wszystko ?

  


Jak podało Polskie Radio: ..." Wiceminister spraw zagranicznych Niemiec Cornelia Pieper uważa, że głosowanie w drugiej turze wyborów w Polsce zdecyduje o drodze naszego kraju w Unii Europejskiej. Pieper jest również pełnomocniczką niemieckiego rządu do spraw relacji z Polską. Minister Pieper powiedziała w Berlinie, że albo Polska będzie nadal podążać drogą do strefy euro, albo skaże się na powrót na polityczny margines w Europie. Wyraziła wątpliwość, czy Jarosław Kaczyński jako prezydent rzeczywiście realizowałby proeuropejski kurs, jak zapowiadał w kampanii wyborczej ." ...

Zatem Ruch Autonomii Śląska i mniejszość niemiecka w Polsce, a także zwolennicy naszego wejścia do strefy euro mają już wyraźne instrukcje kogo nie należy popierać w drugiej turze wyborów ?

Można byłoby to potraktować za wyrażenie troski o naszą przyszłość przez życzliwego sąsiada, gdyby nie pamięć naszej wspólnej historii i fakt, że bank centralny Unii Europejskiej , czyli centrum dyspozycyjne waluty euro znajduje się w Republice Federalnej Niemiec .

Ostatnio strefa euro przeżywa gigantyczny kryzys, o którym nie mówi się całej prawdy, bo bankrutami już są nie tylko Grecja i Włochy , ale również Hiszpania i Portugalia, natomiast Niemcy, które miały w zeszłym roku ponad 136 miliarda euro nadwyżki eksportu nad importem mogą najwięcej na bankructwie euro stracić .

Mamy to szczęście , że nie będąc w strefie euro nie musimy do tej nadwyżki niemieckiego eksportu doplacać, ani martwić się o ponad 10% już, w stosunku do początku roku spadek kursu euro wobec dolara .

Brytyjska gospodarka też już złapała oddech dzięki temu , że nie jest w strefie euro, ale Niemcy , Włosi i Francuzi szukają jednak następnych frajerów, którzy to euro swoim wysiłkiem i własnym potem uratują od upadku .

Ciekawy jestem jaka wrzawa byłaby w niemieckich mediach, gdyby to polski minister zaproponował, aby RFN przyjęło zlotówkę za swoją walutę, a bankiem centralnym dla Niemiec stałby się NBP !

Polityka zagraniczna Niemiec kieruje się ostatnio na bardzo niebezpieczne dla Polski tory.

Zaczęło się od flirtu byłego kanclerza Niemiec z Rosją i nowym paktem o nowy korytarz eksterytorialny dla Niemiec w postaci rury pod Bałtykiem.

Potem były intrygi "Wypędzonych" i nowa historia IIgiej Wojny Światowej , która ma dowodzić, że największymi antyfaszystami w Europie byli Niemcy i Włosi, a dowody na to zaprezentuje Erika Steinbach w "Muzeum wypędzonych" w Berlinie.

Całkiem niedawno, gdy cała Polska była pogrążona w żalobie po tragicznej śmierci 96 naszych rodaków, to jeden z komików niemieckich urządzał sobie kpiny nawiązując aluzjami do katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem z dnia 10 kwietnia 2010r i żaden niemiecki prokurator nie zażądał dla niego nawet dnia aresztu za obrażanie sojuszników z NATO.

Pani Kanclerz Merkel nie pofatygowała się nawet do Krakowa na pogrzeb Prezydenta RP.

Teraz z kolei mamy następny pasztet, w postaci pouczania nas i sugerowania przez przedstawicielkę rządu RFN kto może nie być przychylny dla szybkiego wprowadzenia Polski do strefy euro !

Rozmawiałem ostatnio z jednym z politologów niemieckich, który powiedział mi, że odkąd w RFN kanclerzem jest pani polityk o rodowodzie z NRD, to panuje tam znowu dialektyczne podejście do polityki zagranicznej.

Dlatego chciałbym wyraźnie podkreślić, że nie mozna winić wszystkich Niemców za polityków, którzy nimi rządzą, bo obecnie, nastawienie przeciętnego Niemca do Polski jest o wiele bardziej przyjazne , aniżeli kiedyś szykany wladz NRD względem Polaków , którzy przekraczali granicę między NRD i RFN .

Rajmund Pollak

2010-07-01 | Dodaj komentarz
yGX2YKkz5X9P
2014-06-03 20:18:42
pisze:Tatry z Bieszczadf3w latem, coś niesamowitego, wątpiłem czy to jest w ogf3le możliwe! Piękne zdjęcia!Rymek zgazdam się, ale zobacz Tatry z Tarnicy też coś było nie tak w tych Bielskich

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517712
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała